15.04.2024

Któż by się pierwotnie spodziewał, że 2024 rok będzie tak obfitował w powroty na scenę muzyczną. Każdy z fanów poszczególnych gatunków może przyznać, że dostał coś dla siebie (a mamy dopiero kwiecień). Jest jednak coś, czego z początku nie spodziewaliby się nawet sami twórcy dzieła, które pragnę omówić- zapraszam na recenzję albumu “Real Power” Gossip!

08.04.2024
Za nami 30. jubileuszowa Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk Festiwal 2024. Tegoroczna ceremonia wręczenia najważniejszych nagród w polskiej branży muzycznej odbyła się ponownie w gliwickiej arenie PreZero. Na miejscu obecni byli nasi redaktorzy: Justyna Bawiec, Anna Piotrowska, Jessica Krause i Paweł Sadecki, Maks Małota.

08.02.2024

Tłusty czwartek zazwyczaj oznacza jedzenie pączków, ale w tym roku oprócz uczty dla podniebienia, skosztować możemy siatkarskiej uczty. Drugi mecz ćwierćfinałowy Pucharu CEV rozgrywany jest w Arenie Sosnowiec. Pierwsze spotkanie wygrali Rzeszowianie wynikiem 3:0. Ekipa Michała Winiarskiego potrzebuje wyniku 3:0 lub 3:1 , by rozegrać złotego seta i w nim podjąć ostateczną bitwę o półfnały. Zapraszamy na relację set po secie, którą z sosnowieckiej areny prowadzi Bartosz Solak.

07.02.2024
7 lutego Exact Systems Hemarpol Częstochowa podejmował na HSC zespół Indykpol AZS Olsztyn. Ekipa Leszka Hudziaka znajduje się na 13 pozycji w tabeli, podczas gdy ich rywale okupują ósmą lokatę.  Zapraszamy na relację z tego meczu.
28.01.2024

Weekend lotów narciarskich w Austrii na skoczni Kulm stał pod znakiem niesprzyjających warunków atmosferycznych, które pozwoliły na rozegranie trzech z czterech zaplanowanych serii konkursowych. Skocznia ta dla Polaków jest szczególna. To właśnie tu, cztery lata temu, swój drugi triumf w zawodach Pucharu Świata świętował Piotr Żyła. Tym razem nie przyniosła równie szczęśliwego zakończenia, choć jeśli weźmiemy pod uwagę stan obecnego sezonu 2023/24, był to najlepszy weekend naszych reprezentantów i wlał w serca polskich kibiców nadzieję na lepsze wyniki naszych skoczków w kolejnej fazie sezonu.

09.01.2024
Za nami 7 edycja Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach. Wydarzenie to było nie lada gratką dla każdego miłośnika szeroko pojętej motoryzacji, ponieważ wśród wielu rozmaitych atrakcji zaproponowanych przez organizatorów i wystawców, na wszystkich przybyłych gości czekała także strefa specjalna – strefa motorsportu.
08.12.2023
Dzień po mikołajkach kibice częstochowskiego klubu liczyli na prezent w postaci wygranej swojego zespołu. Do trzeciego seta wszystko wskazywało na to, że Św. Mikołaj podarunek dostarczy, ale na jego drodze stanęli siatkarze z Radomia.
05.12.2023
Już w najblizszą sobotę rozpocznie się 7. Śląski Festiwal Nauki. Wydarzenie zainauguruje ceremonia otwarcia połączona z widowiskiem o nazwie KATOPOLIS. Międzynarodowe Centrum Kongresowe przez 3 dni (od 9-11 grudnia) będzie gościć naukowców z wielu krajów. W tym roku festiwalowi będzie towarzyszyć hasło „Nauka da nam przyszłość”.
04.11.2023
FOTO - LINK

Kacper Sztuka nie zwalnia tempa i stawia kolejny krok w stronę F1. Nastolatek niedawno wygrał włoską Formułę 4 i w zeszłym tygodniu przebywał na oficjalnych testach Formuły 3. Największym problemem mogą okazać się jednak nie wyniki sportowe, a pieniądze, które musi pozyskać od sponsorów. Czy nowej nadziei polskiego motosportu uda się dopiąć budżet na przyszły sezon i czy stanie się godnym następcą Roberta Kubicy?

FOT. (Charles Coates/Charles Coates / LAT Images)

Weekend w Meksyku od zawsze miał niesamowitą atmosferę, jednak od momentu pojawienia się w stawce Sergio Pereza ten tor dosłownie odlatuje. Jest on najwyżej położonym torem w całym kalendarzu Formuły 1 (2285m.n.p.m), a to sprawia, że to miejsce jest jeszcze bardziej niezwykłe. Weekend ten dostarczył nam wiele emocji, zacznijmy więc od piątku czyli początku zmagań na torze i dwóch sesji treningowym.