Kamil Durczok nie żyje. Dziennikarz miał 53 lata

Kamil Durczok zmarł w wieku 53 lat. W przeszłości był redaktorem naczelnym Faktów TVN, a także dziennikarzem TVP. Był jednym z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy naszego regionu.

Śmierć Kamila Durczoka potwierdzili jego przyjaciele, a w rozmowie z portalem press.pl także rodzina. Dziennikarz zmarł we wtorek, 16 listopada, w katowickim szpitalu, a przyczyny jego śmierci nie są jeszcze publicznie znane.

Jak możemy przeczytać na portalu 24kato.pl „Kamil Durczok to jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy ze Śląska. Karierę zaczął podczas studiów na Uniwersytecie Śląskim w Studenckim Radiu EGIDA. W młodym wieku trafił do Radia Katowice, a mając 24 lata został naczelnym radia TOP FM.

Sławę przyniosła mu jednak telewizja. Zaczynał w TVP Katowice i stopniowo piął się w górę po kolejnych szczeblach kariery, aż w 2001 roku został prowadzącym głównego wydania Wiadomości TVP 1. Równolegle prowadził programy publicystyczne czy wieczory wyborcze.

Do Faktów TVN przechodził już jako gwiazda. W 2005 roku został prowadzącym i redaktorem naczelnym redakcji, a rok później "Forbes" umieścił go na trzecim miejscu wśród najbardziej wpływowych ludzi show-biznesu w Polsce. Zdobywał liczne nagrody, w tym Grand Press dla dziennikarza roku (2000), Telekamery w kategoriach publicystycznych i informacyjnych (2002, 2003, 2006, 2007, 2008) oraz Wiktory (2001, 2004, 2005, 2006)”.

Żegnamy naszego radiowego kolegę.