32 358-66-12
teraz gra:-
Egida
Zobacz ramówkę

Aktualności

05.12.2023
Już w najblizszą sobotę rozpocznie się 7. Śląski Festiwal Nauki. Wydarzenie zainauguruje ceremonia otwarcia połączona z widowiskiem o nazwie KATOPOLIS. Międzynarodowe Centrum Kongresowe przez 3 dni (od 9-11 grudnia) będzie gościć naukowców z wielu krajów. W tym roku festiwalowi będzie towarzyszyć hasło „Nauka da nam przyszłość”.
18.09.2023
FOT. 22.09.2019 © Stadiony.net


Miniona niedziela zdecydowanie nie będzie należała do udanych z perspektywy zawodników, sztabu szkoleniowego i rodziców młodych piłkarzy z klubu MŁKS Łomża. Co się stało?
16.09.2023
Fot. CEV, 14 września 2023


Dzisiaj byliśmy świadkami meczu finałowego siatkarskich Mistrzostw Europy. Polska zmierzyła się z Włochami, a to wszystko wydarzyło się w jakże legendarnym Rzymie.
18.04.2023

Trochę śmiesznie, trochę epicko- “Dungeons&Dragons: Złodziejski Honor” zaskoczy niejednego fana fantastyki! Sprawdźcie recenzję naszej redaktorki- Julii Noworzyn!

31.03.2023
Autor: Bartosz Solak

       Dzisiaj o 12:00 na swoich profilach społecznościowych, TaZ, zamieścił zdjęcie, na którym pozuje w bluzie z hasłem „That’s all folks”. Jest to tekst ze znanej animacji pod tytułem „Zwariowane melodie”. Za Wiktorem zauważyć można ogrom pucharów i medali, a nad zdjęciem widnieje podpis „I retire ♥️ see You around”. To zdecydowanie koniec obszernego i wspaniałego rozdziału w życiu TaZa.
(zdjęcie: facebook.com/g5taz)
02.03.2023

Tekst: Bartosz Solak

Wczoraj w mediach społecznościowych zostały ogłoszone Olympic Esports Series, czyli esportowe Igrzyska Olimpijskie. Wirtualne zawody sportowe stworzone przez MKOl, we współpracy z Międzynarodowymi Federacjami sportowymi (IFs) i wydawcami gier odbędą się w dniach 22-25 czerwca 2023 roku w Singapurze.

27.02.2023

Zespół Myslovitz wystąpi w Mysłowicach z okazji 30-lecia na scenie i powstania nowego albumu. Koncert odbędzie się 4 marca w Mysłowickim Ośrodku Kultury o godzinie 17:30 oraz 20:30. Podczas nadchodzącego koncertu fani przywitają nowego członka zespołu - Mateusza Parzymięso.

Zespół Myslovitz, jeden z najważniejszych przedstawicieli polskiej muzyki alternatywnej, obchodzi 30-lecie założenia formacji. Zespół po raz pierwszy zaprezentuje nową płytę w rodzinnych Mysłowicach. Wyjątkowy koncert odbędzie się 4 marca na scenie Mysłowieckiego Ośrodka Kultury o godzinie 17:30 oraz 20:30. To nie tylko świetna okazja do świętowania jubileuszu, ale także promocja nowej płyty. Wraz z jubileuszem zespołu Myslovitz dołączył nowy członek grupy - Mateusz Parzymięso. Artystę mieliśmy już okazję usłyszeć na trzech singlach zapowiadających płytę: „Miłość”, „19” i „Pakman” oraz na tytułowym utworze “Wszystkie narkotyki świata”. Muzyk o wszechstronnych talentach gra na basie oraz gitarze, a zespół Myslovitz zasilił jako wokalista, co pozwoliło na wzbogacenie brzmienia zespołu.

„Wszystkie narkotyki świata” to zbiór 12 utworów układających się w jedną opowieść. Opowieść o miłości, nienawiści, pasji, sztuce, polityce, wojnach, inności, normalności, tolerancji i nietolerancji, otwartości, pogardzie, niezłomności, muzyce, poezji, prawdzie, kłamstwach, władzy, pieniądzach, alkoholu, narkotykach… o wszystkim, co rządzi współczesnym światem” - tak pisze zespół o nowej płycie.

Koncert nie bez powodu będzie miał miejsce w Mysłowicach. To miasto szczególnie ważne dla zespołu, ponieważ to tutaj wszystko się zaczęło. Wystąpienie w Mysłowicach będzie okazją do prezentacji nowych utworów zespołu, ale także sentymentalną podróżą w czasie, gdy grupa dopiero rozpoczynała swoją karierę.

Zespół od ponad trzech dekad kształtuje polską scenę muzyczną i wciąż zachwyca fanów swoją twórczością. Już na pierwszym koncercie Myslovitz zrobiło się głośno o zespole i ich niekonwencjonalnym stylu. W trakcie 30 lat działalności, formacja zdobyła liczne nagrody, w tym m.in. Fryderyki, a ich piosenki, takie jak "My", "Chłopcy" czy "Długość dźwięku samotności" stały się kultowe dla fanów muzyki alternatywnej. Koncert w Mysłowicach będzie okazją do przypomnienia największych hitów zespołu, ale też prezentacji nowych utworów zespołu, w tym z najnowszej płyty.

Polski zespół rockowy powstał w 1992 roku z inicjatywy Artura Rojka i początkowo działał pod nazwą The Freshman. W 1995 roku zespół wydał debiutancki album "Myslovitz", który okazał się wielkim sukcesem, zdobywając popularność wśród fanów muzyki alternatywnej. W ciągu kolejnych lat zespół wydał wiele płyt, które cieszyły się uznaniem krytyków i fanów. Dziś zespół Myslovitz to jedna z najważniejszych formacji polskiej sceny alternatywnej, która wciąż przyciąga słuchaczy swoją twórczością, a ich utwory stały się już klasyką polskiej muzyki.

Koncert Myslovitz w Mysłowicach będzie wydarzeniem, które nie tylko umili wieczór fanom muzyki alternatywnej, ale też będzie okazją do spotkania artystów i uczczenia wyjątkowego jubileuszu zespołu.

Bilety na wydarzenia można kupić za pośrednictwem strony eBilet:

Na stronie :https://sklep.ebilet.pl/271060402572361734

KupBilecik: https://kbq.pl/91518

GoingApp: https://goingapp.pl/.../myslovitz-30-lecie.../marzec-2023.

19.10.2022
W życiu zawodnika esportowego jak i sportowego przychodzi okres ciszy i stagnacji. O tym gościu było jednak zdecydowanie za cicho.

18.07.2022

Narodowa Agencja Programu ERASMUS+  i Europejski Korpus Solidarności organizują konkurs EDUinspiracje, który ma na celu wsparcie osób zajmujących się dziennikarstwem i działających na uczelniach, w tym także studentów.

27.05.2022
W dzisiejszym wydaniu wiadomości między innymi o World Urban Forum w Katowicach oraz o pierwszej jadłodzielni w Częstochowie. Wiadomości zebrał i przedstawił Radosław Pędziwiatr
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Telewizja Internetowa Uniwersytetu Śląskiego
Suplement+

Radio Chat

    Napisz wiadomość