32 358-66-12
Egida
Zobacz ramówkę

18.07.2022

Narodowa Agencja Programu ERASMUS+  i Europejski Korpus Solidarności organizują konkurs EDUinspiracje, który ma na celu wsparcie osób zajmujących się dziennikarstwem i działających na uczelniach, w tym także studentów.

27.05.2022
W dzisiejszym wydaniu wiadomości między innymi o World Urban Forum w Katowicach oraz o pierwszej jadłodzielni w Częstochowie. Wiadomości zebrał i przedstawił Radosław Pędziwiatr
13.05.2022
W dzisiejszym wydaniu Wiadomości Radia Egida m. in. o urodzinach Radia Piekary, klaunach medycznych na śląsku i proteście pracowników Kolei Śląskich.
Wiadomości zgromadził i przedstawił Radosław Pędziwiatr
19.04.2022
W dzisiejszym wydaniu Wiadomości Radia Egida między innymi o nadchodzącej inauguracji festiwalu JazzArt oraz o komunikacie rektora Uniwersytetu Śląskiego ws. wdrożenia stopnia alarmowego B (więcej informacji na https://us.edu.pl/)

Wiadomości zebrał i przedstawił Radosław Pędziwiatr

14.04.2022
W dniach 25-27 kwietnia 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i w Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katwicach odbędzie się XIV Europejski Kongres Gospodarczy i Europejskie Forum Młodych Liderów. Jest to największa w Europie Centralnej debata o przyszłości europejskiej gospodarki.

Trwa rejestracja dla uczestników na stronie http://wydarzenia.frse.org.pl/ankieta/707811/rejestracja-na-europejskie-forum-mlodych-liderow-2022.html

03.01.2022
W dzisiejszym głównym wydaniu wiadomości o kiermaszu książek organizowanym w tyskiej Mediatece, koncercie Słonia w Katowicach oraz kilka wskazówek jak dotrzymać postawnowień noworocznych. Wiadomości zebrał i przedstawił Jarek Piersiak.
22.12.2021

W dzisiejszym serwisie usłyszymy o wizycie premiera Morawieckiego na Śląsku, o świątecznych ofertach kina Helios oraz o zmianach w organizacji ruchu w związku z budową nowego stadionu GKS Katowice.

28.11.2021
Grupa studentów Uniwersytetu Śląskiego po raz kolejny włącza się w akcję DKMS “HELPERS’ GENERATION”, która ma na celu powiększenie bazy potencjalnych Dawców szpiku. Akcja jest rozpowszechniana wśród studentów pochodzących ze wszystkich uczelni w całej Polski. Wziąć udział i zarejestrować się może praktycznie każdy, zupełnie nic na tym nie tracąc.
28.11.2021
Wiktor Wielgomas przedstawił najciekawsze informacje z Katowic i okolic. Zapraszamy do odsłuchania!
23.11.2021

Jeże to urocze zwierzątka, które potrzebują Twojej pomocy! Te drobne pożyteczne stworzonka przebiegając przez ulicę nie uciekają przed samochodami, tylko czekają, mając nadzieję, że zagrożenie minie - tak się niestety nie dzieje. Kolejnym zagrożeniem dla jeży są gryzące je psy oraz rozrastające się w ich brzuszkach pasożyty. Razem pomóżmy przetrwać trudny okres tym sympatycznym zwierzątkom!

Telewizja Internetowa Uniwersytetu Śląskiego
Suplement+