32 358-66-12
teraz gra:-
Egida
Zobacz ramówkę

Europejskie Forum Młodych Liderów w Katowicach

W dniach 25-27 kwietnia 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i w Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katwicach odbędzie się XIV Europejski Kongres Gospodarczy i Europejskie Forum Młodych Liderów. Jest to największa w Europie Centralnej debata o przyszłości europejskiej gospodarki.


Trwa rejestracja dla uczestników na stronie http://wydarzenia.frse.org.pl/ankieta/707811/rejestracja-na-europejskie-forum-mlodych-liderow-2022.html


Przez wiele lat, w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego, z sukcesem realizowano aktywności dla uczniów, studentów oraz młodych absolwentów. Po pandemicznej przerwie, w 2022 roku i przy udziale Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, wraca po raz pierwszy na Europejskim Kongresie Gospodarczym – Europejskie Forum Młodych Liderów.

Ideą forum jest zapewnienie przestrzeni dla aktywnych działaczy młodzieżowych z krajów Unii Europejskiej, Bałkan Zachodnich, Partnerstwa Wschodniego oraz Polski do dzielenia się doświadczeniami, nawiązywania kontaktów oraz dyskusji o ważnych tematach dla młodych ludzi w całej Europie. W zaplanowanym na trzy dni Forum udział wezmą młodzi aktywiści z całej Europy oraz studenci regionalnych uczelni i przedsiębiorcy, uczestnicy Kongresu. Spotkania odbędą się na terenie MCK oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Agresja Rosji na Ukrainę stawia Europę przed zupełnie nowymi wyzwaniami, których konsekwencji nie jesteśmy w stanie całkowicie przewidzieć. Dlatego kontekstem wszystkich tegorocznych sesji plenarnych i warsztatów będzie wojna oraz możliwości wsparcia ukraińskiego społeczeństwa.

Organizatorzy chcą także, by uczestnikami Forum była jak największa grupa liderów młodzieżowych z Ukrainy, by wspólnie rozmawiać o mobilizacji społeczeństw obywatelskich w celu przeciwstawieniu się zagrożeniom płynącym z Rosji.

W ramach Forum młodzi uczestnicy będą mogli spotkać się z przedstawicielami biznesu i liderami opinii obecnymi na Kongresie, zaś kongresowi goście zostaną zaproszeni do udziału w aktywnościach Europejskiego Forum Młodych Liderów. Tematyka spotkań zgodna jest z Agendą ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030 i Europejskiej Strategii na rzecz Młodzieży na lata 2019-2027.

Organizatorami Europejskiego Forum Młodych Liderów są: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Grupa PTWP, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Podjęliśmy decyzję o aktualizacji tegorocznego programu, dopasowując go do bezprecedensowego wyzwania, wobec którego stanęła Europa. Kwietniowy Kongres będzie okazją do omówienia kluczowych problemów związanych z sytuacją w Ukrainie, a wnioski z dyskusji mogą stać się fundamentem tworzenia planów na najbliższą przyszłość i tych długoterminowych – zapowiada Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator i organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego. – Zachęcamy wszystkich przedsiębiorców, w tym firmy w różny sposób związane z Ukrainą, inwestorów, eksporterów, a także młody polski biznes, organizacje gospodarcze, samorządy i ekspertów, by podzielili się z nami pomysłami, jak skutecznie pomóc Ukrainie – dodaje.

Podczas Europejskiego Forum Młodych Liderów będzie można spotkać się z ekspertami z różnych dziedzin. W trakcie wydarzenia w Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego przy scenach tematycznych będą odbywały sie dyskusje na różne zagadnienia. Dwie sceny będą moderować dziennikarze z Radia Egida. Dodatkowo będzie nas można spotkać podczas całego wydarzenia właśnie w Wydziale Humanistycznym. Będziemy prowadzić audycje na żywo prosto z serca kampusu!
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Telewizja Internetowa Uniwersytetu Śląskiego
Suplement+

Radio Chat

    Napisz wiadomość