3 Śląski Festiwal Nauki 2019!

Zapraszamy już 12 stycznia!
Już jutro zapraszamy Was na kolejną edycję Śląskiego Festiwalu Nauki! Już po raz trzeci śląskie uczelnie wraz z Miastem Katowice organizują największe w południowej Polsce wydarzenie naukowe. Hasłem tegorocznego Festiwalu jest ENERGIA

Oficjalna inauguracja festiwalu rozpocznie się 12 stycznia o godz. 19.00 w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Poprowadzi ją dr Tomasz Rożek – absolwent Uniwersytetu Śląskiego i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy naukowych w Polsce. Dla uczestników spotkania przygotowano widowisko z eksperymentami, podczas którego będą mogli przekonać się, jak postrzega muzykę fizyk, a jak psycholog. Pokazom i rozmowie dr. Tomasza Rożka z dr Marią Chełkowską towarzyszyć będą muzycy oraz chórzyści. W programie inauguracji przewidziano również

• rozmowę z gościem specjalnym – astronautką NASA Nicole Stott,
  • prezentację muzyczno-wizualną projektu CallTrain MO4/HG4 przygotowaną przez prof. Mariana Oslislo z katowickiej ASP oraz towarzyszących mu muzyków,
  • a także wręczenie Śląskich Nagród Naukowych.

Aby zdobyć bezpłatną wejściówkę na wydarzenia w Teatrze Śląskim, wystarczy się zarejestrować na stronie internetowej ŚFN. Liczba miejsc jest ograniczona.

W kolejnych dniach 13 i 14 stycznia Śląski Festiwal Nauki KATOWICE przeniesie się do Międzynarodowego Centrum Kongresowego, w którym na publiczność czekać będą główne atrakcje święta nauki, czyli pokazy, doświadczenia, wystawy, prezentacje i wykłady ze wszystkich obszarów wiedzy: nauk ścisłych, przyrodniczych, technicznych, humanistycznych i społecznych, medycyny i zdrowia, a także sztuki. Nowością trzeciej edycji jest strefa kosmiczna, a jednym z jej elementów będą pokazy łazików marsjańskich. Do dyspozycji dostępne będą również strefa sportu oraz strefa e-sportu, a także strefa dziecka, w której profesjonalni opiekunowie oraz animatorzy zajmą się najmłodszymi uczestnikami festiwalu. Absolutną nowością jest strefa laserowych pokazów naukowych, przygotowanych przez Uniwersytet Lund ze Szwecji.

Zapraszamy do zapoznania się z harmongramem imprezy:

Oraz do obejrzenia spotu promującego wydarzenie:

Zapraszamy serdecznie i do zobaczenia!