32 358-66-12
teraz gra:-
Egida
Zobacz ramówkę

Relacja z meczu Aluron CMC Warta Zawiercie vs Asseco Resovia Rzeszów

Redaktor Bartosz Solak pojawił się na meczu Aluron CMC Warta Zawiercie vs Asseco Resovia Rzeszów i przygotował z niego krótką relację.
Mecz rozpoczął się o godzinie 17:47 - 17 minut po planowanym starcie spotkania. Wszystko to ze względu na mecz ZAKSY z Jastrzębskim Węglem, gdzie istniało duże prawdopodobieństwo, że zobaczymy tie break. Mecz w Kędzierzynie-Koźle wygrali podopieczni Marcelo Mendeza wynikiem 3:1. 

Pierwszy set gospodarze zaczęli fenomenalnie, a to za sprawą wysokiej skuteczności w obronie, jak i ataku. Po zdobyciu 6. punktów z rzędu, gracze Aluronu CMC Warty Zawiercie musieli w końcu popełnić błąd, co dało gościom pierwszy punkt w meczu. Późniejsza gra odbywała się na zasadach Warty i choć Resovia gonić próbowała, tak set gospodarze zakończyli, wygrywając 25:13.


Set numer dwa rozpoczął się od wymiany punktowej. Przy wyniku 3:3 Rzeszowianie zaczęli odjeżdżać. Gospodarze jednak szybko doprowadzili do wyrównania i od tego momentu partia była bardzo wyrównana. Punkt za punkt, świetne akcje i walka do ostatniego odbicia. Przy wyniku 19:20 atak Dawida Konarskiego zablokowali Rzeszowianie wychodząc tym samym na dwupunktowe prowadzenie. Po asie serwisowym Fabiana Drzyzgi Resovia wyszła na trzypunktowe prowadzenie. Przy wyniku 20:23 Michał Winiarski poprosił o czas. Wybił on co prawda z rytmu zagrywającego zespołu z Rzeszowa, ale i jego podopieczni popełnili w tym elemencie gry błąd. Pierwsza piłka setowa została obroniona przez Wartę Zawiercie, ale Dawid Konarski nie dał rady sprytnie umieścić piłki w boisku, dzięki czemu Rzeszowianie cieszyć mogli się z wygranego seta. Wynik to 25:22.

Początek partii trzeciej to odzwierciedlenie seta poprzedniego. Asseco Resovia wychodzi na prowadzenie 7:4 przy zagrywce Jakuba Kochanowskiego. Połączenie niewygodnej zagrywki i potwornie silnego bloku dało gościom czteropunktowe prowadzenie. Zawodnicy Aluronu CMC Warty Zawiercie zaczęli się gubić i rywale odskoczyli im na 5 oczek. Gracze z Zawiercia wzmocnili wyraźnie ustawienie obronne, ale punkty tracili przez nieskuteczne ataki własne i skuteczne rywali, choć nie jest tak trudno atakować przy pojedynczym bloku. Przy wyniku 7:11 Michał Szalacha sprytnie zagrywa między Buckiego i Zatorskiego, co daje punkt Aluronowi, lecz Rzeszowianie szybko odpowiedzieli. Przy wyniku 13:17 zablokowany został atak gospodarzy, a pierwszą decyzją arbitra była blok-boisko. Arbiter główny meczu poprosił jednak o challange i zmienił decyzję na korzyść Aluronu CMC Warty Zawiercie. Przy wyniku 19:21 bardzo długą akcję rozstrzyga mocnym i precyzyjnym atakiem Dawid Konarski, a Resovia prowadzi już tylko jednym punktem przewagi. 22:24 i pierwsza piłka setowa obroniona przez jurajskich rycerzy. Torey Defalco rozgrywa świetne spotkanie i to on kończy trzeciego seta na korzyść Asseco Resovii Rzeszów. 

Czwarta odsłona drugiego meczu o 3 miejsce PlusLigii fantastycznie rozpoczął Defalco. Przy wyniku 3:6 w aut zaatakował zawodnik z Rzeszowa. Sędzia odgwizdał blok-aut, czego Michał Winiarski nie zauważył. Kiedy zobaczył punkt po stronie gości, zaczął dyskutować z arbitrami tego spotkania, ale na challange już za późno. Następnie Asseco Resovia Rzeszów odskoczyła na 4 punkty swoim rywalom zapisując przy nazwie swojej drużyny dwunasty punkt. Gospodarze walczą o powrót do seta, ale muszą słuchać koncertu Toreya Defalco, który gra jak z nut. Do duetu zaprosił Jakuba Kochanowskiego i tak oto Resovia wyszła na sześciopunktowe prowadzenie.Kolejne akcje wygrywane przez zespół z Rzeszowa i na tablicy wyników pojawia się 14:22. Goście są o krok od zremisowania w trójmeczu. Nieudana zagrywka po stronie Warty Zawiercie i Rzeszowianie powiększają przewagę. 


Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla Asseco Resovii Rzeszów. Goście mieli problemy w pierwszym secie, który przegrali, ale kolejne 3 zagrali bardzo ładnie. Aluronowi CMC Warcie Zawiercie oprócz seta inicjującego spotkanie mało co wyszło, ale też i rywale na zbyt wiele nie pozwolili. MVP meczu został Jakub Bucki. W trójmeczu mamy remis, a następne spotkanie rozegrane zostanie w Rzeszowie.


tekst: Bartosz Solak
Wywiad z kapitanem drużyny Aluronu CMC Warty Zawiercie Dawidem Konarskim będzie dostępny na naszym Spotify juz wkrótce!
https://open.spotify.com/show/2JYzJ6RoLjmVdjw4tiwq2W?si=ee670fbb29e342d3

Uniwersytet Śląski w Katowicach
Telewizja Internetowa Uniwersytetu Śląskiego
Suplement+

Radio Chat

    Napisz wiadomość