32 358-66-12
teraz gra:-
Egida
Zobacz ramówkę

Świąteczne propozycje filmowe na zimowe wieczory!

Wieczory są coraz dłuższe dlatego przychodzimy do Was z 5 propozycjami filmowymi, które powinno się obejrzeć, by jeszcze przed Bożym Narodzeniem poczuć magię Świąt.
Grudzień to czas, w którym  zaczynamy myśleć o świętach Bożego Narodzenia. Kalendarze adwentowe towarzyszą nam w odliczaniu do Gwiazdki, a wieczorami zdarza się, że zamiast filmu akcji, coraz częściej sięgamy po produkcje świąteczne. 
 
Dzisiaj przychodzę do Was z moją propozycją filmów świątecznych, które można obejrzeć na popularnej platformie streamingowej Netflix.

  1. Świąteczny rycerz - Do tego filmu miałam sceptyczne nastawienie. Czytając opis, możemy dowiedzieć się, że w filmie pojawia się średniowieczny rycerz, który z XIV wieku w magiczny sposób przenosi się do współczesnego świata. Film jednak bardzo pozytywnie mnie zaskoczył! Pojawiają się zabawne sceny, które jednocześnie nie są kiczowate. Aktor grający średniowiecznego rycerza, Josh Whitehouse, jest w swojej “niezdarności”, jako rycerz we współczesnym świecie, bardzo naturalny. Film jest komedią romantyczną, dość przewidywalną, jednak warto zobaczyć tę pozycję, by w długi, grudniowy wieczór móc się zrelaksować jednocześnie obserwując, jak XIV-wieczny rycerz poskramia blaszaną bestię, zwaną samochodem.

  2. Świąteczny spadek - W tym filmie bohater nie przenosi się w czasie, natomiast akcja produkcji przenosi imprezową dziedziczkę majątku z centrum dużego miasta do małej wioski, gdzie bohaterka pozostaje anonimowa i musi się w tym nowym dla niej świecie odnaleźć. Podróż ta została zlecona przez jej ojca, który chce pokazać córce jakimi wartościami powinna się w życiu kierować. Dziedziczka dużo uczy się od mieszkańców wioski natomiast wiele również daje od siebie. Główna bohaterka filmu ma zmysł do marketingu, dlatego w produkcji można zaobserwować, jak w tym obszarze decyduje się pomóc lokalnej akcji charytatywnej pozyskując sponsorów i wznosząc wydarzenie na całkiem inny poziom. Film to komedia romantyczna, która momentami potrafi wzruszyć. Zakończenie filmu nie jest do końca oczywiste, co rzadko zdarza się w tego typu filmach.

  3. Randki od święta - Film świąteczny, który zaczyna się w święta Bożego Narodzenia oraz na nich się kończy, natomiast akcja filmu trwa przez cały rok. Po nieudanych świętach Bożego Narodzenia dwoje młodych, samotnych, całkowicie sobie obcych ludzi postanawia związać się w parę od święta. Przez cały rok tworzą niezobowiązujący związek polegający na wspólnych spotkaniach z rodziną podczas różnorakich świąt. Randki od święta to film, który pozwala zaprzyjaźnić się z bohaterami, ale też jednocześnie nienawidzić ich za ich postawę wobec siebie. Zakończenie należy do tych przewidywalnych, natomiast zdecydowanie jest to pozycja godna polecenia.

  4. Świąteczny książę - Młoda dziennikarka dostaje za zadanie napisać kontrowersyjny artykuł na temat księcia, który niebawem ma zostać królem, a w mediach opisywany jest jako kobieciarz i imprezowicz, który nie jest gotów na koronę. Dziennikarka wyjeżdża do pałacu, natomiast nie udaje jej się napisać kontrowersyjnego artykułu, ponieważ książę tak naprawdę jest zupełnie inny niż to w mediach opisują. Film Świąteczny Książę to pierwsza część z tej serii. Dalsze losy głównych bohaterów pokazane są w dwóch pozostałych częściach, czyli Świąteczny książe: Królewskie wesele oraz Świąteczny książe: Królewskie dziecko. Wszystkie części są tak samo dobre, w każdej z nich ukazana jest pewna intryga, nad którą widz przed ekranem może rozmyślać. Seria idealna na długi wieczór, którą można oglądać całą rodziną.

  5. Cztery Gwiazdki - Film nieco starszy niż wcześniejsze propozycje niemniej również godny polecenia. Główni bohaterowie, czyli zakochana para mająca sprecyzowane zasady, którymi kieruje się w życiu chce jak zwykle wyjechać na Boże Narodzenie daleko od własnych rodzin. Sprawy jednak komplikują się, kiedy wszystkie loty zostają odwołane ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Taka sytuacja zmusza bohaterów do towarzyszenia swoim rodzinom w czasie świąt i tym sposobem uczestniczą w tytułowych czterech Gwiazdkach. Odwiedziny uświadamiają parę, że tak naprawdę się nie znają i los wystawia ich na pewnego rodzaju próbę. Film jest zabawny, momentami doprowadza do łez, natomiast są to raczej łzy rozbawienia. Film zdecydowanie warto obejrzeć.

BONUS: Facet na święta - Ta pozycja nie znalazła się wyżej, ponieważ jest to serial, niemniej jednak warty polecenia. Na tą świąteczną, norweską produkcję składają się dwa sezony i opowiadają historię 30-letniej kobiety, która ma dość uszczypliwych komentarzy ze strony rodziny, na temat jej życia osobistego. Z tego powodu, podczas rodzinnej kolacji w pierwszą niedzielę adwentu bez większego zastanowienia przekazuje swoim bliskim informację, że posiada chłopaka. Cała rodzina się cieszy i oczywiście zaprasza bohaterkę razem z jej nowym chłopakiem na święta. Problemem jednak jest brak drugiej połówki oraz to, że główna bohaterka musi teraz znaleźć partnera do Gwiazdki. Serial opowiada o perypetiach związanych z  szukaniem drugiej połówki, głównie za  wykorzystaniem aplikacji do randkowania. Serial wzrusza, jest autentyczny, zarazem zabawny i wciągający. Klimat świąteczny w połączeniu z piękną, zimową aurą Norwegii sprawia, że serial staje się propozycją, którą zdecydowanie warto obejrzeć w tym czasie.
To już wszystkie propozycje, chociaż filmów świątecznych jest naprawdę mnóstwo. Corocznie pojawiają się nowe premiery i może zdarzyć się, że nie zdążymy obejrzeć wszystkich propozycji przed świętami. Mamy nadzieję, że nasza lista pomoże Wam w wyborze seansu na długie, zimowe wieczory i że razem z nami będziecie odliczać dni do Świąt Bożego Narodzenia.
Merry Christmas!

Tekst: Katarzyna Krysik
 
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Telewizja Internetowa Uniwersytetu Śląskiego
Suplement+

Radio Chat

    Napisz wiadomość