Studenckie Studio Radiowe “Egida” w tym roku świętuje swoje 52 urodziny!

Pierwsza audycja w Egidzie odbyła się 21 listopada 1969 roku i można było jej słuchać wyłącznie w Akademikach Uniwersytetu Śląskiego. Taki stan trwał do końca lat 90. XX wieku. Po tym czasie główny nacisk kładziono na działalność internetową radia. Do tej pory audycji w radiu Egida można słuchać na naszej stronie internetowej.

Radio Egida powstało z inicjatywy studentów Uniwersytetu Śląskiego i obecnie również jest przez nich tworzone. Organizowane rekrutacje pozwalają na powiększanie Egidowej rodziny o nowych członków, którzy mogą zobaczyć jak wygląda praca radiowca i zdobyć doświadczenie w pracy dziennikarza i prezentera radiowego.

W tym roku, z okazji 52 urodzin, w weekend od 19 do 21 listopada obowiązuje specjalna ramówka, gdzie audycje prowadzą obecni, ale i byli redaktorzy radia Egida - świadczy to o tym, że kto raz był w Egidzie, zawsze będzie nosił to wyjątkowe miejsce w sercu. Podczas audycji będą organizowane konkursy, w których można wygrywać liczne nagrody. Zapraszamy do słuchania nas na www.egida.us.edu.pl oraz na naszej aplikacji mobilnej. Egidę można na bieżąco śledzić także w mediach społecznościowych.

Radio Egida nie istniałoby również, gdyby nie nasi słuchacze. To Wy motywujecie nas do tworzenia coraz to nowszych treści, to Wy wspieracie nas zawsze dobrym słowem. Zachęcamy Was, byście trwali z Egidą co najmniej przez następne 52 lata.

Do usłyszenia!

Tekst: Katarzyna Krysik