32 358-66-12
teraz gra:-
Egida
Zobacz ramówkę

Scena Premier Naukowych: Naukowy Talk Show z prof. Janem Kisielem

Scena Premier Naukowych to nowa inicjatywa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W ramach SPN prezentować będziemy aktualne dokonania z wszystkich dyscyplin realizowanych na UŚ. Zapraszamy do udziału w spotkaniach z badaczami, autorami publikacji, osobami organizującymi inspirujące działania oraz twórcami projektów naukowych z naszej uczelni. Niepowtarzalną okazją, żeby posłuchać wyjątkowego naukowca, który w przystępny sposób mówi o swojej pracy jest SPN: Naukowy Talk Show.
Podczas pierwszego naukowego talk show online gościć będziemy prof. dr. hab. Jana Kisiela, fizyka jądrowego z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ, który opowie o przełomowych badaniach nad antymaterią, które trafiły na okładkę „Nature”. W prestiżowym czasopiśmie naukowym opublikowane zostały wyniki badań prowadzonych przez międzynarodowy zespół naukowców w ramach eksperymentu neutrinowego Tokai-to-Kamioka (T2K). Odkrycie ma pomóc zrozumieć między innymi, dlaczego we Wszechświecie jest zdecydowanie więcej materii niż antymaterii i z czego wynika różnica praw fizyki rządzących cząstkami i antycząstkami. W eksperymencie T2K biorą udział fizycy z grupy badawczej „Fizyka jądrowa” Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, kierowanej przez prof. dr. hab. Jana Kisiela.

Spotkanie poprowadzi dziennikarz Polskiego Radia Katowice, ambasador Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE oraz absolwent UŚ – Jarosław Juszkiewicz (link: https://www.slaskifestiwalnauki.pl/ambasador-jaroslaw-juszkiewicz).

Wydarzenie odbędzie się 19 listopada 2020 roku o godz. 18.00 w katowickim „Miejscowniku” – księgarni, miejscu spotkań autorskich, pokazów i debat filmowych. Transmisję online będzie można obejrzeć na Uniwersytetu Śląskiego na platformie YouTube (link: https://www.youtube.com/UniwersytetSlaski).
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Telewizja Internetowa Uniwersytetu Śląskiego
Suplement+

Radio Chat

    Napisz wiadomość