32 358-66-12
teraz gra:-
Egida
Zobacz ramówkę

4. ŚFN JUŻ ZA NAMI, ALE EUFORIA TRWA NADAL

Czwarta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki już za nami. W czwartek 6 lutego mieliśmy okazję wspólnie podsumować to huczne wydarzenie.
Wspólnie, bo wraz z dyrektorem generalnym festiwalu, Prorektorem ds. kształcenia i studentów UŚ prof. dr hab. Ryszardem Koziołkiem, który otwarł spotkanie dające szansę do rozlicznych podziękowań dla wszystkich osób odpowiedzialnych za nasze święto nauki. Nie zabrakło anegdot i przedstawienia śmiesznych sytuacji, które się przytrafiły natomiast największe wrażenie robią liczby. W ciągu 3 dni Festiwalu odbyło się 165 wykładów, oglądać można było 215 stanowisk a między nimi aż 187 pracowników ŚFN. Osoby odpowiedzialne za poszczególne elementy organizacji wydarzenia wypowiadając się, wspólnie zauważyły, że urosło to już do skali średniego przedsiębiorstwa. To również ma swoje odzwierciedlenie w liczbach, bo relacjonować przebieg Festiwalu miało aż 112 akredytowanych dziennikarzy. Nasze media uniwersyteckie też miały okazję zabłysnąć, bowiem Egidy w trakcie tego weekendu mogliśmy słuchać na 96,9 FM.
Nauka jest teraz bliższą dla ok. 51 tys. Ludzi, bo właśnie tyle odwiedziło MCK w dniach festiwalu. Z tak ogromnej liczby, 3000 gości wspomoglo się aplikacją ŚFN. 

Ukoronowaniem wszystkich podziękowań były te złożone na końcu przez JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzeja Kowalczyka. Rozstaliśmy się w dźwiękach oklasków z ogromnym zapałem na kolejną edycję.
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Telewizja Internetowa Uniwersytetu Śląskiego
Suplement+

Radio Chat

    Napisz wiadomość