32 358-66-12
teraz gra:-
Egida
Zobacz ramówkę

Felieton

Felieton
31.05.2020
Tekst: Radosław Żydzik
Korekta: KH

No hejka, doczekaliście się! 
Wziąłem oddech, odpocząłem sobie, znowu mam wenę, i to jaką!
27.05.2020

Tekst: JG

„Prawdziwa miłość nie istnieje!” – Tymi słowami żyje Twitter, od mniej więcej dwóch tygodni. I ciężko się nie zgodzić. Po dwóch latach od pierwszego publicznego pocałunku, modelka Cara Delevingne i aktorka Ashley Benson poinformowały o swoim rozstaniu. Możliwe, że tak jest. Związek ten jeden pokazał nam to, co istnieje i niestety wciąż ma się obrzydliwie dobrze – zjawisko bifobii.

03.05.2020
Tekst: Mateusz Skrzypczak
Korekta: KH

Większość internautów jeszcze pamięta IceBucketChallenge, który polegał na wylaniu na siebie kubła zimnej wody oraz wpłaceniu jakiejś kwoty na fundację walczącą ze stwardnieniem rozsianym bocznym.
30.04.2020
Tekst: Wojciech Par
Korekta: LJ

Spoglądając na życie w obecnym czasie, zauważyłem rzeczy, które nie miały miejsca przed pandemią. Nie mówię tutaj o konieczności noszenia maseczek i rękawiczek, o obowiązkowej dezynfekcji dłoni przed rozpoczęciem zakupów czy o przykrym fakcie, jak niepewna jest teraz nasza sytuacja. Mam tu na myśli naprawdę ciekawe rzeczy/zjawiska, które raczej nie miałyby miejsca w czasach przed k*ronawirusem (pozwolę sobie cenzurować to słowo, bo myślę, że już wszyscy mamy go dość).
29.04.2020
Tekst: Aleksandra Żak 
Korekta: JG

Obecnie dostęp mamy do niemalże nieograniczonej bazy filmów i seriali na wyciągnięcie ręki na platformach video on demand. A przede wszystkim, wszystko to kompletnie zdalnie. Wygoda, o której nam się nie śniło jeszcze parę dobrych lat temu. W dodatku na niemałą skalę, ale… no właśnie, zawsze to “ale”.
25.04.2020
Tekst: Marcin Kaźnica
Korekta: KH

#Stayhome to ostatnio hasło przewodnie życia praktycznie każdego z nas. Spędzanie czasu w domowej kwarantannie siłą rzeczy skłania człowieka do przemyśleń, powrotu do dawnych rozrywek czy po prostu użalania się nad sobą.
06.04.2020
Tekst: Jarosław Piersiak

Autor w swoim ostatnim tekście dzieli się wnioskami na temat korzystania z portali randkowych. Jaką drogę przeszły i czy profile na nich ma sens? Jak wpływają na stworzenie potencjalnej relacji z osobą poznaną przez Internet?
03.04.2020
Tekst: Julia Gembczyk 

Przez lata YouTube spełniało rolę naczelnego internetowego pracodawcy i fabryki osobistości. Czy dni kariery serwisu są już policzone?
01.04.2020
Tekst: Łukasz Zadworny

Z powodu wiecznego siedzenia w domu podczas pandemii autor tekstu postanowił zabrać czytelników w podróż do przeszłości, gdzie oprowadzi po jednej z najsłynniejszych i najlepszych strategii piłki nożnej opracowanej przez legendarnego Michelsa, człowieka który totalnie namieszał w piłce.
01.04.2020
Tekst: Anna Mucha
Korekta: AS

 Czy wszystko dookoła stanęło? Nie ma już za czym biegać?  Utknęliśmy w domu i musimy „znosić” obecność naszej rodziny? Dzieci zostały w domu i trzeba spędzać z nimi 24 godziny na dobę?

Uniwersytet Śląski w Katowicach
Telewizja Internetowa Uniwersytetu Śląskiego
Suplement+

Radio Chat

    Napisz wiadomość