32 358-66-12
teraz gra:-
Egida
Zobacz ramówkę

Felieton

Felieton
15.10.2020
Większość moich znajomych to fani tzw. czarnego humoru. Tzw., bo mam coraz większe wątpliwości co do tego, co dzisiaj obejmuje to pojęcie i jak bardzo odbiega od swojej definicji. Internetowym memom o kontrowersyjnych treściach, które dawno już nam spowszedniały, daleko do błyskotliwych, dekadenckich spostrzeżeń Edgara Allana Poego, puent Kurta Vonneguta czy, na polskim gruncie, groteskowych opowiadań Gombrowicza. Mimo to jednak chowają swoje prostactwo pod płaszczykiem inteligencji. Jeśli nie bawi Cię czarny humor, Laura, to może jesteś po prostu głupia?
O krytycznym myśleniu, empatii i czarnym humorze pisze dla was Laura Janoszek.
31.05.2020
Tekst: Radosław Żydzik
Korekta: KH

No hejka, doczekaliście się! 
Wziąłem oddech, odpocząłem sobie, znowu mam wenę, i to jaką!
27.05.2020

Tekst: JG

„Prawdziwa miłość nie istnieje!” – Tymi słowami żyje Twitter, od mniej więcej dwóch tygodni. I ciężko się nie zgodzić. Po dwóch latach od pierwszego publicznego pocałunku, modelka Cara Delevingne i aktorka Ashley Benson poinformowały o swoim rozstaniu. Możliwe, że tak jest. Związek ten jeden pokazał nam to, co istnieje i niestety wciąż ma się obrzydliwie dobrze – zjawisko bifobii.

03.05.2020
Tekst: Mateusz Skrzypczak
Korekta: KH

Większość internautów jeszcze pamięta IceBucketChallenge, który polegał na wylaniu na siebie kubła zimnej wody oraz wpłaceniu jakiejś kwoty na fundację walczącą ze stwardnieniem rozsianym bocznym.
30.04.2020
Tekst: Wojciech Par
Korekta: LJ

Spoglądając na życie w obecnym czasie, zauważyłem rzeczy, które nie miały miejsca przed pandemią. Nie mówię tutaj o konieczności noszenia maseczek i rękawiczek, o obowiązkowej dezynfekcji dłoni przed rozpoczęciem zakupów czy o przykrym fakcie, jak niepewna jest teraz nasza sytuacja. Mam tu na myśli naprawdę ciekawe rzeczy/zjawiska, które raczej nie miałyby miejsca w czasach przed k*ronawirusem (pozwolę sobie cenzurować to słowo, bo myślę, że już wszyscy mamy go dość).
29.04.2020
Tekst: Aleksandra Żak 
Korekta: JG

Obecnie dostęp mamy do niemalże nieograniczonej bazy filmów i seriali na wyciągnięcie ręki na platformach video on demand. A przede wszystkim, wszystko to kompletnie zdalnie. Wygoda, o której nam się nie śniło jeszcze parę dobrych lat temu. W dodatku na niemałą skalę, ale… no właśnie, zawsze to “ale”.
25.04.2020
Tekst: Marcin Kaźnica
Korekta: KH

#Stayhome to ostatnio hasło przewodnie życia praktycznie każdego z nas. Spędzanie czasu w domowej kwarantannie siłą rzeczy skłania człowieka do przemyśleń, powrotu do dawnych rozrywek czy po prostu użalania się nad sobą.
06.04.2020
Tekst: Jarosław Piersiak

Autor w swoim ostatnim tekście dzieli się wnioskami na temat korzystania z portali randkowych. Jaką drogę przeszły i czy profile na nich ma sens? Jak wpływają na stworzenie potencjalnej relacji z osobą poznaną przez Internet?
03.04.2020
Tekst: Julia Gembczyk 

Przez lata YouTube spełniało rolę naczelnego internetowego pracodawcy i fabryki osobistości. Czy dni kariery serwisu są już policzone?
01.04.2020
Tekst: Łukasz Zadworny

Z powodu wiecznego siedzenia w domu podczas pandemii autor tekstu postanowił zabrać czytelników w podróż do przeszłości, gdzie oprowadzi po jednej z najsłynniejszych i najlepszych strategii piłki nożnej opracowanej przez legendarnego Michelsa, człowieka który totalnie namieszał w piłce.
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Telewizja Internetowa Uniwersytetu Śląskiego
Suplement+

Radio Chat

    Napisz wiadomość