32 358-66-12
teraz gra:-
Egida
Zobacz ramówkę

Kongres Oświaty Katowice 2018

Muzeum Śląskie kontynuuje tradycję zapoczątkowaną w 2013 na Uniwersytecie Śląskim i to właśnie tam odbędzie się tegoroczna edycja Kongresu. Te przedsięwzięcie ma na celu wymianę poglądów, pomysłów i idei w gronie tych, którzy są odpowiedzialni za kształcenie dzieci i młodzieży – nauczycieli, psychologów i pedagogów, ale także dyrektorów i wicedyrektorów szkół.
Kongres Oświaty Katowice ma być trwałą platformą wymiany myśli edukacyjnych. Organizatorzy chcą, by środowisko pedagogiczne stale wzbogacało swoją wiedzą na temat nowoczesnych metod kształcenia i innowacji w edukacji. Tym razem wspólna inicjatywa Uniwersytetu Śląskiego, Miasta Katowice oraz Muzeum Śląskiego odbędzie się pod hasłem „Ponad przedmiotami”. Będzie ona dotyczyła w szczególności uczniów, których zdolności ograniczone są sprofilowanym kształceniem. Jak mówi prof. dr hab. Ryszard Koziołek - „Rzeczywistość nie jest jednorodna, a nowoczesna edukacja powinna za tą złożonością podążać. Dlatego też szczególną troską organizatorów są uczniowie uzdolnieni, dla których mocne sprofilowanie kształcenia jest ograniczeniem w rozwoju intelektualnym. Pragniemy zaprezentować sposoby współpracy z takim uczniem, wskazać nauczycielom narzędzia wspomagające indywidualny rozwój, a także zaproponować innowacyjne formy edukacji międzyobszarowej”. 
Podczas wydarzenia odbywać się bedą także warsztaty z twórcami najciekawszych interdyscyplinarnych projektów edukacyjnych. Tematy czerpią z takich dziedzin jak fizyka, geografia , biologia i historia. Udział w Kongresie jest bezpłatny, warunkiem jest jednak wcześniejsza rejestracja. Liczba miejsc jest ograniczona. Każdy uczestnik otrzyma imienny certyfikat potwierdzający udział w Kongresie Oświaty Katowice 2018.
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Telewizja Internetowa Uniwersytetu Śląskiego
Suplement+

Radio Chat

    Napisz wiadomość