50 lat Radia Egida!

50 lat Radia Egida to okazja do podsumowania działalności rozgłośni. Pół wieku to zmiany ustrojowe, reformy, rewolucje kulturowe, ale jedno pozostało - ludzie z pasją.

Benefis 50. lecia Radia Egida będzie okazją do spotkania pierwszych redaktorów naczelnych radia, założycieli i legend. Pojawią się też przedstawiciele młodego pokolenia dziennikarzy radiowych, którzy kontynuują tradycję rozpoczętą w 1969 roku.

Na albumie Abbey Road (1969) zespołu The Beatles wyrastały pokolenia, winyle się zdzierały, a Egida pomimo wielu trudnych losów ciągle nadawała.

50 lat stażu w radiofonii studenckiej pokazuje, jak ważna jest pasja w działaniu. Przez Egidę przewinęły się setki studentów i doktorantów. Gościliśmy wielkie nazwiska, tuzy kultury i znakomitych debiutantów. Zaprosiliśmy ich ponownie i razem wrócimy pół wieku wstecz.

Benefis 50. lecia Radia Egida odbędzie się 16 listopada 2019 r. w Kinoteatrze Rialto o godzinie 18:00. Będziemy mieli zaszczyt wznieść toast wraz z władzami uczelni i gośćmi honorowymi. Podczas gali zaprezentuje specjalnie przygotowany z tej okazji film dokumentalny i zaprosimy na panele retrospekcyjne. Wieczór uświetni koncert Króla.

Król, wł. Błażej Król to jeden z bardziej twórczych i obiecujących artystów z nurtu muzyki alternatywnej. Zaczynał w zespole Kawałek Kulki, później z Maurycym Kiebzakiem-Górskim grał w UL/KR. Mroczny romantyzm i elektronika to jego znaki rozpoznawcze, które w późniejszych projektach, m.in. Kobieta z wydm, który współtworzył z żoną Iwony, wychodziły coraz bardziej na pierwszy plan. Król to nieoczywisty rytm i skondensowane teksty. Pod własnym nazwiskiem zadebiutował w 2014 roku z albumem Nielot. Ostatnie wydawnictwo - Nieumiarkowanie - zdobywa znakomite recenzje, a single z tej płyty trafiły na Listę Przebojów Programu III Polskiego Radia.

16 listopada 2019 roku
Kinoteatr Rialto w Katowicach