32 358-66-12
Egida
Zobacz ramówkę

22.09.2020
Po wakacyjnej przerwie wracamy! W dzisiejszym głównym wydaniu wiadomości Radia Egida między innymi o konkursie pod tytułem "Lokal na kulturę" oraz o tym, z kim podejmie współpracę Zarząd Transportu Metropolitalnego. Jak zwykle nie zabraknie propozycji na spędzenie wolnego czasu - wystawa z Leopoldem Tyrmandem w roli głównej, a może Szlak Zabytków Techniki? Zapraszamy do odsłuchu!

Wiadomości zebrała i przedstawiła Iwona Smyrak.
26.06.2020
Po raz ostatni w tym sezonie główne wydanie wiadomości Radia Egida. Dziś juz nieco klasycznie usłyszymy o kolejnych rozbudowach w Katowicach, o planach rewitalizacji Parku Śląskiego oraz o spotkaniu koła filmowego "Kinotok" na Uniwerystecie Śląśkim. Na sam koniec kilka ciepłych słów w imieniu redaktorów naszego radia. Wiadomości zebrał i przedstawił Marcin Kaźnica.
25.06.2020
Zbliża się koniec sezonu nadawczego w Radiu Egida! Czyżby właśnie z tego powodu, mimo restrykcji sanitarnych, odbędzie się uroczysty koncert w katowickiej NOSPR? Nie. By dowiedzieć się jednak jaki jest prawdziwy powód radzimy włączyć dzisiejsze główne wydanie wiadomości! Informacje zebrała i przedstawiła Julia Gembczyk.
24.06.2020
W dzisiejszym głównym wydaniu wiadomości radia Egida, wspominając o bytomskiej wąskotorówce i kinie letnim Antyradia, postaramy się przywołać lato.  Nie zabraknie również  kilku informacji dla spragnionych muzycznych wrażeń. Wiadomości zebrała i przedstawiła Iwona Smyrak.
22.06.2020
W swoim ostatnim serwisie przed wakacyjną przerwą Jarek Piersiak zaprasza na konferencję o fetyszach i symbolach z filmoznawcami, przypomina o walce, jaka toczy się o fotel prezydenta oraz mówi o wybitnym, polskim sportowcu zarażonym koronawirusem.
18.06.2020
Dzisiejsze wydanie Wiadomości Radia Egida? Aż chciałoby się zaśpiewać: "O, mój Śląsku!", bo Julia Gembczyk przygotowała same najświeższe informacje z naszego podwórka. Zapraszamy do odsłuchu, by być na bieżąco!
11.06.2020
W dzisiejszym głównym wydaniu wiadomości Julia Gembczyk zaprezentowała garść infromacji z akademickiego światka. Niestety, mało jest tych pozytywnych. Radio Egida jednak zawsze będzie stać po stronie im bliższej, czyli murem za studentami.
08.06.2020
Dziś Jarek Piersiak poprowadzi dla Was serwis krótko i na temat, ponieważ od godziny dwudziestej na USiowskim kanale YouTube można posłuchać wyjątkowego, rocznicowego koncertu. Poza tym usłyszycie o wstrzymanu wydobycia węgla w kilkunastu śląskich kopalniach oraz sygnalizacji świetlnej, która powróciła do akomodacyjnego dawkowania zielonym i czerwonym.
05.06.2020
W dzisiejszym głównym wydaniu wiadomości usłyszymy o planach wobec działalności kulturalnej w Katowicach, parkowaniu w naszym mieście, a także o otwarciu strefy Schengen i przyłbicach dla Uniwersytetu Śląskiego. Wiadomości zebrał i przedstawił Marcin Kaźnica.
29.05.2020
W dzisiejszym serwisie usłyszymy między innymi o nowym rektorze Uniwersytetu Śląskiego, o zmianach w organizacji ruchu w Katowicach oraz o otwarciu żłobków i przedszkoli. Wiadomości zebrał i przedstawił Marcin Kaźnica.

Telewizja Internetowa Uniwersytetu Śląskiego
Suplement+