32 358-66-12
teraz gra:-
Egida
Zobacz ramówkę

Aktualności

14.01.2021
Dzisiejsze wiadomości obfitują w ciekawe wydarzenia. Zaczynając od interesującej konferencji na Uniwersytecie Śląskim, przez tragiczne morderstwo w Bytomiu, aż po koncert karnawałowy. Do odsłuchu zaprasza Zuzanna Sułkowska.
11.01.2021
W dzisiejszym głównym wydaniu Wiadomości Radia Egida kilka słów o propozycji Śląskiego Festiwalu Nauki dla kreatywnych sympatyków gier planszowych, o rozpoczętej szóstej edycji Górnośląskiej Nagrody Literackiej "Juliusz", a na koniec o zbliżającej się wystawie z okazji 110-lecia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Wiadomości zebrała i przedstawiła Iwona Smtrak.
07.01.2021
Dzisiaj w Głównym Wydaniu Wiadomości Radia Egida będzie można usłyszeć o cudownych narodzinach połączonych z operacją serca, Nocy Biologów na Uniwersytecie Śląskim oraz spektaklu dyplomowym “Tkaczki” w Teatrze Śląskim.
Zapraszamy do odsłuchu!
   
05.01.2021
W dzisiejszym głównym wydaniu Wiadomości Radia Egida kilka słów o ekranizacji książki Radka Raka - laureata Nagrody Literackiej Nike 2020, o starcie Radia 357, a także o nadchodzącej trzeciej odsłonie dyskusji online "Jak wyobrażamy sobie edukację humanistyczną w przyszłości?". Wiadomości zebrała i przedstawiła Iwona Smyrak.
04.01.2021
W dzisiejszym głównym wydaniu wiadomości o dalszym ciągu świątecznej laby, torze saneczkowym nie do końca dla sanek oraz dworcu autobusowym nie do końca dla autobusów. Do odsłuchu po świątecznej przerwie zaprasza Jarek Piersiak.
30.12.2020
Zbliża się koniec roku! Z tej okazji, w dzisiejszym głównym wydaniu Wiadomości Radia Egida, zaprezentowaliśmy wydarzenia, które pożegnają stary, a następnie przywitają rok 2021. Sylwester z NOSPR, styczniowe spotkanie z Sabiną Waszut czy X Noc Biologów? Najlepiej wziąć udział w każdym z nich! Wiadomości zebrała i przedstawiła Iwona Smyrak.
23.12.2020
Dzisiejsze przedświąteczne wydanie wiadomości rozpoczynamy od piosenki świątecznej, która pochodzi z naszego Uniwersytetu. Oprócz tego z dzisiejszego głównego wydania Wiadomości Radia Egida będziecie mogli dowiedzieć się także do kiedy będzie można korzystać z lodowiska na katowickim Rynku. Do odsłuchu zaprasza Zuzanna Sułkowska.
18.12.2020
Podczas gdy cały świat gra w Cyberpunk 2077, nikt nie martwi się tym kto (i czy w ogóle) będzie grać podczas Intel Extreme Maters w przyszłym roku. W tym samym czasie w Katowicach miały zawisnąć tablice informacji miejskiej, jednak wychodzi na to, że katowiczanie wbrew słynnemu przysłowiu o gustach dyskutują - i to skutecznie! 
Zapraszamy do odsłuchu piątkowego głównego wydania Wiadomości Radia Egida. Informacje zebrała i przedstawiła Julia Gembczyk. 
15.12.2020
Dzisiejsze główne wydanie Wiadomości Radia Egida pęka w szwach od dobrych informacji! Dla słuchaczy mamy kilka propozycji na spędzenie ostatniego tygodnia przed świętami - spotkanie dyskusyjne wokół filmu "Bez końca" Krzysztofa Kieślowskiego lub udział w spotkaniu o edukacji humanistycznej w przyszłości organizowanym przez Uniwersytet Śląski. Rewelacyjne wiadomości spłynęły także do Piotra Trojana, odtwórcy głównej roli w filmie "25 lat niewinności" oraz do sympatyków wybitnego artysty z Sanoka - jakie? Odpowiedź w dzisiejszym serwisie! Wiadomości zebrała i przedstawiła Iwona Smyrak.
14.12.2020
W dzisiejszym głównym wydaniu wiadomości o webinarze Daniela Tammeta, nowym połączeniu kolejowym, łączącym dwie stolice województw oraz muralu oczyszczającym powietrze. Wiadomości zebrał i przedstawił Jarek Piersiak.
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Telewizja Internetowa Uniwersytetu Śląskiego
Suplement+

Radio Chat

    Napisz wiadomość