32 358-66-12
teraz gra:-
Egida
Zobacz ramówkę

Aktualności

01.04.2020
Zostałeś w domu? Bardzo dobrze - najświeższe informacje i tak trafią do Ciebie! W dzisiejszym głównym wydaniu wiadomości trochę poważnie, trochę absurdalnie, trochę muzycznie, czyli... to standardowy serwis w wykonaniu Julii Gembczyk. Warto jednak odsłuchać, bo radio Egida planuje zmiany redakcyjne! 
10.03.2020
Koronawirus, zagrożone zajęcia na uczelni, odwołane imprezy masowe i debaty o dydaktyce akademickiej. Czy to początek końca? Nie, to wiadomości w radiu Egida, chociaż nawet w sporcie przewinął się temat SARS-Cov-2.  Zuzanna Sułkowska niestety dzisiaj uraczyła nas głównie tematami związanymi z tą szalejącą teraz epidemią. 
05.03.2020
Koronawirus pojawił się w Polsce. Jakie znaczenie ma to dla zbliżających się Fryderyków i innych wydarzeń w Katowicach? Odpowiedź na to i inne pytania znajdziecie w czwartkowym, głównym wydaniu Serwisu Informacyjnego. Zaprasza Kuba Szewczyk.

03.03.2020
Wiecie jakie są najświeższe wiadomości? Jesli nie wiecie to właśnie możecie się dowiedzieć! W tym miejscu znajdziecie informacje między innymi o przedpremierowym pokazie filmu "Biały, biały dzień", koncercie "Chóralnie" oraz znajdziecie nieco nowych wieści odnośnie Juwenaliów Śląskich. O tym wszystkim mówiła Zuzanna Sułkowska, natomiast powiewu najświeższych newsów ze świata sportu dostarczyła Anna Wichrowska. 
27.02.2020
Najlepsza profilaktyka przed niewiedzą? Serwis informacyjny w radiu Egida! Marcin Kaźnica dziś nas ustrzegł przed zagrożeniem.  
25.02.2020
"Na MC się czeka". Na serwis informacyjny też. Julia Gembczyk nie tylko daje nam  i jedno i drugie, bo zapowiadała mnóstwo muzycznych (i nie tylko!) wydarzeń, ale także zachęca do tego by może kiedyś za nią taki serwis poprowadzić? Odsłuchaj po swoją dawkę wiadomości, szczyptę feminizmu i szczegóły ze świata sportu, które przygotowała Anna Wichrowska.
24.02.2020
Masz pasję, o której możesz mówić godzinami? Potrafisz skomentować zarówno twórczość Niemena, jak i zachowanie Kingi Rusin? Wpadnij do nas 13 marca i spróbuj swoich sił w rekrutacji do naszej redakcji!
20.02.2020
W dzisiejszym głównym wydaniu wiadomości naszego radia usłyszymu o nowych basenach w Katowicach, dniu otwartym instytutu fizyki Uniwerytetu Śłąskiego oraz o IEM 2020. Wiadomości zebrał i przedstawił Marcin Kaźnica 
17.02.2020
W dzisiejszym głównym Wydaniu wiadomośi Radia Egida mówiliśmy o inwazji robotów na Gliwice, kabaretowym wieczorze w Rybniku oraz zespole Tabu w Underground Pub.

Wiadomości zebrał i przedstawił Wojciech Wróbel.
14.02.2020
Kolejna rozmowa Przemka Kowala i Julii Gembczyk z Szymonem Plutą, wiceprezesem Społecznej Inicjatywy Narkopolityki... czyli zalążek nadchodzącej audycji właśnie w takim składzie! SIN to stowarzyszenie, które zajmuje się redukcją szkód i edukacją związaną z uzależnieniami od narkotyków i ich dekryminalizacją.
Już niedługo, comiesięczna dawka bezpiecznej zabawy i wskazówek - tylko na antenie Radia Egida!
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Telewizja Internetowa Uniwersytetu Śląskiego
Suplement+

Radio Chat

    Napisz wiadomość