32 358-66-12
teraz gra:-
Egida
Zobacz ramówkę


Radio Egida świętuje jubileusz - Gramy dla Was już od 50 lat!

Przez ostatni rok towarzyszyliście nam w drodze do tego wydarzenia. W kwietniu widzieliśmy się podczas Nocy Gier Planszowych i E-sportu na Uniwersytecie Śląskim, gdzie od godziny 19:00 aż do północy zepewnialiśmy oprawę muzyczną, a nasi redaktorzy byli konferansjerami. W maju od samego rana aż do 22:00 tańczyliśmy z Wami podczas potańcówki w stylu rock’n’rolla. Słuchaliśmy wtedy wspólnie naszej listy przebojów, a Wy chętnie braliście udział w warsztatach z tańca folkowego, aż w końcu wytańczyliśmy się razem z Zespołem Pieśni i Tańca Uniwersytetu Śląskiego.

Nasza działalność, której mogliście być częścią, na tym się nie kończy. W międzyczasie nasza ramówka jedynie zyskiwała słuchaczy, których to Wy stawaliście się komentatorami. Podczas rekrutacji do radia, frekwencja nas niezmiennie zadziwia za każdym razem. Wszystko co wybrzmienia dzięki Wam i dla Was w głośnikach, jest jednak zbudowane na pracy poprzedników. To dzięki doszliśmy do tego poziomu radia, jaki dziś rezprezentujemy.

Z okazji jubileuszu, jaki świętuje w tym roku Radio Egida przygotowaliśmy benefis. Zaproszeni dawni „Egidowicze”, znane osobistości, które swoje pierwsze kroki w dziennikarstwie zaczęli stawiać w naszym studiu, pierwsi redaktorzy. To ich wspomnimy już 16 listopada w Kinoteatrze Rialto o godzinie 18:00. Obchody okrągłych urodzin Radia Egida, odbędzie się też koncert Błażeja Króla. KRÓL to współczesny silny głos polskiej alternatywy i zdobywca Paszportu Polityki. Podczas benefisu swoją premierę będzie miał też film na temat pracy Radia w świetle wspomnień dawnych redaktorów. Ponadto, historię Egidy na własne oczy będziemy mogli podziwiać już niedługo w samym centrum Katowic – rodzinnego domu tego rozgłośni.

Do odsłuchu specjalnej ramówki, zapraszamy na stronę lub do aplikacji mobilnej w dniach od 15 do 17 listopada. Świętujcie i róbcie z nami radio!

Uniwersytet Śląski w Katowicach
Telewizja Internetowa Uniwersytetu Śląskiego
Suplement+

Radio Chat

    Napisz wiadomość