32 358-66-12
teraz gra:-
Egida
Zobacz ramówkę

10 rzeczy które możesz robić zamiast wychodzenia z domu.

Tekst: Tomasz Kisiel

Korekta: AS

Żyjemy w ciekawych czasach, trochę jak w XIV wieku; mamy dwóch papieży i światową plagę. Ale w odróżnieniu od słynnego przypadku dżumy, to spora część rządów różnych krajów zareagowała tak, jak tego wymagała sytuacja. I co prawda w poprzednim moim tekście mocno kwestionowałem decyzję odwołania Intel Extreme Masters (cały czas uważam, że wydarzenie zostało odwołane za późno i jeszcze wtedy tak radykalne decyzje nie były koniecznością), tak w tej chwili apel o pozostanie w domu popieram jak najbardziej. A żebyście się nie nudzili, to wujek Kisiel postanowił przygotować dla Was 10 ciekawych zajęć które możecie w domu robić. Postaram się, żeby były bardziej zróżnicowane niż to co pisze większość portali.
10. Spanie

Korzystajcie z przymusowego wolnego. Siedźcie po późnej nocy robiąc to co lubicie i wstawajcie o 13. Ja sam piszę ten tekst leżąc wygodnie pod kocykiem.

9. Melanż zdalny

Jesteś towarzyskim zwierzakiem który nie może przeżyć bez znajomych, a spotkanie się w knajpie czy nawet na domówce generuje ryzyko? Wbijaj na Discorda razem ze swoją ekipą, przygotuj trunki, drinki lub napoje bezalkoholowe i zróbcie posiadówkę głosową. Wspólną muzykę zapewnią boty, możecie razem pograć w kalambury albo Karty Przeciwko Ludzkości i po prostu świetnie się bawić. Technologia jest super.

8. Przejrzyj szafę

Każdy z nas ma półkę w szafie do której boi się zajrzeć. Niezależnie od tego czy leżą tam ubrania o których się zapomniało czy kanapki z 6 klasy podstawówki. Po prostu tam nie zaglądasz. Ale tak specyficzny czas jak aktualny wymaga radykalnych decyzji. Otwórz szafę i przeszukaj ją dokładnie. Znajdziesz masę ubrań które możesz założyć, zabawki z dzieciństwa i cały dzień roboty. Wspaniała zabawa, możesz poczuć się bohaterowie "Opowieści z Narnii"

7. Pisz licencjat/magisterkę

To chyba rozumie się samo przez się. Wirus wirusem, ale studia też ważna sprawa.


6. Eksploruj Netflixa

Albo HBO-GO lub Disney+. Wyjdź ze strefy komfortu Ricka i Mortiego, Szkoły dla Elity i innych topowych seriali i zanurz się w odmęty kinematografii. Dokument o orzeszkach ziemnych, horror komediowy o siatkarkach w lesie, może nawet będziesz w stanie obejrzeć 13 Powodów i nie umrzeć z żenady! Dzięki serialom nie zorientujesz się, kiedy wrócimy do normalnego życia. 

5. ZAKUPY (przez internet) 

Galerie handlowe są zamknięte, ale największa galeria, potężniejsza nawet od Złotych Tarasów i Silesia City Center wciąż jest otwarta. Chodzi oczywiście o internet. Chcesz zakupić natychmiastowo jakąś grę? Steam, PlayStation Store, Epic Store, GoG i wiele innych mają aktualnie potężne wyprzedaże. Jesteś zły, że odwołano koncert Twojego ulubionego artysty? Zamów do paczkomatu (o ile masz go stosunkowo blisko oczywiście) jego płytę. Przez internet kupisz praktycznie wszystko, zastanów się, po co Ci chodzenie do galerii, w tłumie ludzi i Tiktokerów. 

4. Zostań kulinarnym mistrzem 

Wiem, że chcesz być jak Magda Gessler, Wojciech Modest Amaro, albo Adam Gessler (TO NIE JEST REKLAMA ADAMA GESSLERA, TO PODZIĘKOWANIE). Skoro masz już 10 kg makaronu, zapas konserw i wszystkie pudełka ryżu jakie były w Lidlu, to pora coś z tym zrobić. Eksperymentuj w kuchni i odkrywaj nowe smaki, oczywiście wszystko w bezpiecznych normach, dym wydobywający się z garnka nie jest zazwyczaj dobrym znakiem. 


3. Żyj tak jak zawsze chciałeś. W Simsach. 


Prawdziwy świat nie jest najmilszym miejscem. Co innego wspaniały świat jednej z flagowych serii EA, gdzie nawet włamanie do domu jest formą żartu i rozrywki. Dzięki Simsom możesz ułożyć sobie życie idealne; nie będę przedstawiał wszystkich możliwości, bo mógłbym pisać przez najbliższe dwa miesiące. Powiem tylko, że jeden z dodatków dodaje My Chemical Romance w języku Simlish. Jeśli to nie jest odpowiednia rekomendacja, to nie wiem co może nią być. Simsy dzięki wspomnianym wcześniej wyprzedażom kupicie na przykład w platformie Origin za niewielką cenę.

2. ZMNIEJSZ KUPKĘ WSTYDU

Każdy z nas ma taką. U mnie jest to między innymi biografia Davida Bowiego, opowiadania Lovecrafta, dokończenie Sons of Anarchy i The Walking Dead i przejście dodatku do Dying Light. Przymusowe wolne to świetny czas na nadrobienie wszelkich kulturowych zaległości.

1. Rewatch Świata Według Kiepskich 


Obejrzyj jeszcze raz wszystkie odcinki Najlepszego Serialu Na Świecie© i powspominaj wspaniałe czasy początku XXI wieku.

Oczywiście opcji jest o wiele więcej i tak naprawdę tylko od Ciebie zależy co będziesz robić podczas przymusowego wolnego. Nie zapomnij tylko o myciu rąk.

Uniwersytet Śląski w Katowicach
Telewizja Internetowa Uniwersytetu Śląskiego
Suplement+

Radio Chat

    Napisz wiadomość